Január 26-27-én rendezték meg a világ legrangosabb szakácsversenyének döntőjét, a Bocuse d’Or Grand Finalt a Sirha Lyon keretein belül. A magyar csapatnak végül – csakúgy mint az európai döntőben – a legjobb tál díját sikerült elhoznia.
A Lyonban tartott világversenyre 24 országból érkeztek csapatok, hogy mint minden második évben, most is kiderüljön, ki a legjobb.
A versenyen először a társadalmi elkötelezettség díjakat osztották ki, ezt Új-Zéland és Chile vihette haza. A legjobb commis séf díját a francia csapat segédséfje, Camille Pigot kapta, míg a legjobb tányért Norvégia készítette.
Idén is díjat vehetett át a magyar csapat, ugyanis a trondheim-i európai döntő után ismét a legjobb tálat készítette a Kelemen Roland vezette csapat.
Végül a fődíjakat is átadták: Svédország lett a harmadik helyezett, Dánia a második, a fődíjat pedig Franciaország hozhatta el a versenyről. A magyar csapat összesítésben a 13. helyet szerezte meg.
A magyar csapat élén Kelemen Roland, a Hunguest Sóstó séfje szerepelt. Commis-ja a siófoki Fodor Noel, aki családi éttermükből érkezett a csapatba. A coach pozícióját a Hungast Csoportnál dolgozó Szabó László töltötte be, a csapatelnök (és kóstoló zsűritag egyben) pedig a két Michelin-csillagos Stand Étterem sous chefje, Dalnoki Bence, aki az előző versenyszezonban csapatával a bronz szobrot hozhatta haza Lyonból. Akárcsak a trondheimi, európai döntőn, ezúttal is a csapat segítségére volt a norvég Christian André Pettersen, aki Dalnoki Bencéhez hasonlóan már szintén állhatott a dobogó harmadik fokán Lyonban.
A lyoni döntőn a szokott módon kétféle ételt kellett prezentálni.
A táltémához, melyben a magyar csapat a legjobbnak bizonyult, őzgerincet kellett készíteni, amelyet egy darabban, csontosan kellett felhelyezni a tálra, és kötelező volt felhasználni hozzá a két szüzet is.
Őzlapockából egy pitét is kellett prezentálni, és fel kellett használni egy egész libamájat is. Kötelező volt emellett egy olyan gyümölcsös köret elkészítése, amely az adott ország konyhájára jellemző. Egy side dish-t is prezentálni kellett, amelyben a tea a főszereplő és kötelezően töltött tészta kíséretében kellett tálalni.
A magyar csapat alapanyagai között szerepelt a tokaji bor és az olaszrizling is, a gyümölcsköretet pedig vilmoskörtéből, cigánymeggyből és besztercei szilvából álmodta meg Kelemen Roland, amelyek nem mellesleg a leghagyományosabb pálinka-alapanyagok közé tartoznak hazánkban.