Újdonság: félárú jegy váltható a Siklóra magyar lakcímkártyával

Újdonság: félárú jegy váltható a Siklóra magyar lakcímkártyával

Átláthatóbb választékot és új kedvezményt kínálva február 1-től megújul a Budavári Sikló és a Zugligeti Libegő jegyrendszere. Visszatérnek az egyirányú jegyek, ugyanakkor megmaradnak a kétirányú és a retúr opciók is. Magyarországi lakcímkártyával pedig kedvezményes Itthoni jegyek válnak elérhetővé a Siklón. 

A változtatásokat azért vezetik be, hogy a látogatók könnyebben tervezhessenek, pontosan azt a jegyet választhassák, amely az utazási szokásaikhoz a legjobban illeszkedik, legyen szó egy rövid városi élményről vagy egy egész napos kirándulásról – közölte a BKV honlapján.

Újdonságként a Siklón jelentős kedvezménnyel, nagyjából fél áron ún. Itthoni jegyek válthatók februártól, a jegyek a Sikló pénztáraiban vásárolhatók meg, magyarországi lakcímkártya bemutatásával.

A teljes áru egyirányú jegy február 1-jétől 4500 forintba, „itthoni” kedvezménnyel 2500 forintba kerül a Siklón – derül ki az új tarifatáblázatból. 

A megújult rendszer fontos eleme, hogy visszatérnek az egyirányú jegyek, miközben a kétirányú és retúrjegyek továbbra is elérhetők maradnak. Ez különösen azok számára jelenthet előnyt, akik kirándulásukat úgy terveznék meg, hogy több közlekedési eszközt is igénybe vennének. A Budavári Siklón a retúrjegy egy hegymeneti és egy lejtmeneti utazásra jogosít, míg az egyirányú jegy egy tetszőleges irányú utazásra használható fel. A Zugligeti Libegőn az egyirányú jegy egy utazásra, a kétirányú jegy pedig két tetszőleges irányú utazásra érvényes – ezért különbözik a kétirányú és a retúr elnevezés a két szolgáltatásnál. 

Továbbra is vásárolható Sikló + Hajó kombinált jegy is, amely a Budavári Siklón és a körjárati hajókon használható fel a vásárlástól számított 30 napig.

Translate »