.
Vége a nyári szünidőnek, elcsendesednek a gyerekzajtól a szállodák, nyaralóhelyek, de az időjárás még nagyon is kedvez az utazásokhoz, kikapcsolódásokhoz. Eljött az ideje a meghitt, csendes elvonulásoknak, a romantikus pihenésekhez, a nyugodt kikapcsolódásokhoz.

Ehhez ajánlunk most egy olyan tökéletes helyszínt, amit már a közelmúltban bemutattunk teljesen már arculatából, de a családias szezon lezárultjával ők is inkább a meghitt pihenések helyszíne lettek, és a zajos hajnalig tartó hétvégi esküvős hétvégéket is inkább átveszik a szolidabb rendezvények.

Ez a Pesttől alig néhány kilométerre, a festői Szentendrei szigeten található komplexum, a Rosinante Fogadó, melyről mint már jeleztük, igen pozitív tesztünk alapján írtunk egy cikket. Most nyugodtabb körülmények között visszatértünk, és megnéztük milyen akkor, amikor nem nyüzsögnek a gyerekek, és az esküvő másnapján ottmaradt vendégek.

A hangulatos lobbyt ilyenkor tudtuk csak igazán felfedezni, olyannyira megtetszett, hogy sötétedés után már ide ültünk be egy jó koktélra. Ez tökéletes helyszíne lehet majd ősszel és télen is egy meghitt kortyolgatásnak, beszélgetésnek.

A 22 darab teljesen egyedileg berendezett, szépen felújított szoba bármelyikét válasszuk is, az ízlés, és a visszafogott elegancia párosul a kényelemmel, otthonos használhatósággal. A tisztaság mindenhol példás, a bekészítés besorolás feletti, semmilyen panaszunk nem lehet.

Ha romantikázni vágyunk, minimális felár fejében baldachinos sarokszobák állnak a rendelkezésünkre, ahol igazi mesevilágban érezhetjük magunkat, és a berendezésük is ehhez igazodik.

Mivel rendszeresek az esküvők, nászutasok, vagy házasság évfordulók, így 2 nagyméretű saroklakosztály, és egy igazi nászutas lakosztály is lehet választásunk célpontja, és mindez olyan áron, amennyiért máshol csak előleget fizetünk ezért.

A tisztaság, rend, a maximálisan udvarias kiszolgálás az egész házra, és a teljes személyzetre igaz, aki ide érkezik, tényleg úgy érezheti magát, mintha a legjobb barátaihoz jött volna néhány nyugodt kikapcsolódási napot eltölteni.

A kertet a múltkor bemutattuk, természetesen egészen más úgy ülni a kerti jakuzziban, vagy éppen úszkálni a medencében, hogy nincs tömeg körülöttünk, ezt ki kell próbálni, tartózkodásunk alatt ez bármikor rendelkezésünkre áll.

A pompás, rengeteg kézműves helyi terméket felsoroltató reggelit a hangulatos kertben fogyaszthatjuk, svédasztalos formában, az ár tartalmazza. Aki ebben az igényes és bőséges kínálatban nem találja meg a magának való finom falatokat, az nem is éhes…

Mivel az étterem természetesen nem csak a reggelit kínálja a vendégeknek, így étlapról választhatunk a megannyi fogás közül. Mi választottunk egy igazi „Tanyasi tyúkhúslevest húsos ravilolival, kerti zöldségekkel, konfitált tojássárgával”. Fenséges volt, igaz házi ízek.

Az egyik főfogás egy „Sertésszűz volt, pankómorzsában, ceruzababos-újburgonyás dijoni raguval”, olyan finom volt, amilyennek a képen is látszik, meg kell kóstolni!

A másik egy fantasztikusan finom, „Pirított szűzpecsenye” volt, melyhez paradicsomos-szalonnás ragu, burgonya tallérok és savanyított uborka járt. Bármikor újra választanám, csak ajánlom!

Természetesen sok más finomság is található az étlapon, véletlenszerűn választottunk, ki kell próbálni mindent, a választék éppen elegendő, de még garantálja, hogy mindent frissen kapunk. Így volt ez a desszerttel is, ami egy „Csokimousse volt, baracksalsaval, barackfagylalttal”. Pompás volt, meg kell kóstolni!

Az előző cikkünkben említettük a pár száz méterre található kishajót át Szentendrére, mellyel kiegészíthetjük a Rosinanteban eltöltött e, de nem volt szó róla, hogy ezekhez kerékpárokat is bérelhetünk, amivel tovább bővíthetjük a lehetőségeinket.

És mi minden vár még ránk a Duna-Ipoly Nemzeti Park erdeiben megbúvó, romantikus és családias Rosinanteban? Nos, egyértelműen továbbra is csak azt tudjuk javasolni, keressék fel, és éljék át ezeket az élményéket, garantáltan nem fog csalódni senki!
További információ: www.rosinante.hu

